Dieta proteinowa Dukana (dieta białkowa, protal)

Dieta proteinowa

Wszystko o diecie proteinowej dr. Dukana

Kto będzie szybko tracił na wadze podczas diety proteinowej?

Tempo, w jakim tracimy nadmiar kilogramów zgromadzonych przez miesiące, a niekiedy nawet przez lata, w czasie których nie towarzyszyła nam nadmierna troska o siebie bywa różne. Dietetycy przypominają nam, że można mówić w tym kontekście o naszych indywidualnych cechach, które je warunkują, gdy więc nie chudniemy tak szybko, jak nasi znajomi, nie musimy uznawać, że jest to powód do szczególnie dużego niepokoju. Warto jednak poznać czynniki, które mogą mieć wpływ na to, jak szybko tracimy na wadze, może się bowiem okazać, że problemy z odchudzaniem, które zrzucamy na karb uwarunkowań naturalnych wynikają przede wszystkim z tego, że zbyt często sobie folgujemy udzielając zezwolenia na drobne grzeszki.

Najszybciej chudną ci z nas, którzy mają znaczącą nadwagę, a tym samym posiadają szczególnie bogate rezerwy tkanki tłuszczowej. To właśnie te osoby mogą mówić o spektakularnych wynikach już na samym początku diety i to im zazdrościmy najbardziej. Zanim jednak zaczniemy ubolewać nad tym, że nie znajdujemy się w ich położeniu zastanówmy się chwil, to, co uznajemy za ich błogosławieństwo wcale nie musi bowiem nim być. Przecież i osoby bardzo otyłe dojdą w końcu do momentu, w którym spadek ich wagi nie będzie już tak spektakularny, a z pewnością i wówczas ich nadwaga będzie jeszcze mogła być określana jako wyjątkowo znacząca.

Najbardziej popularne obecnie metody odchudzania, takie jak choćby dieta proteinowa Dukana, powinny przypaść do gustu również tym z nas, którzy z problemem nadwagi borykają się od niedawna. Owszem i w takim wypadku trudno mówić o całkowitym zadowoleniu i pełnej satysfakcji skoro doszło do zaniedbań, a organizm zareagował na nie dość gwałtownie, nie da się jednak zaprzeczyć temu, że osoby, które relatywnie szybko reagują na swoje błędy mają dużą szansę na wygranie pojedynku z nadmiarem kilogramów.

Z gubieniem zbędnej tkanki tłuszczowej nie będzie trudności i wtedy, gdy jesteśmy przyzwyczajeni do aktywności fizycznej. Nie ma diety, która by jej nie zalecała i nawet dieta białkowa wspomina o cudownej mocy spacerów, nie można jednak nie zauważyć tego, że nie każdy poddaje się rygorowi ćwiczeń z równym entuzjazmem. To właśnie nawyk systematycznego ćwiczenia przyczynia się do tego, że wiele kobiet nie ma najmniejszych problemów ze zgubieniem znacznej nawet nadwagi będącej pozostałością ciąży, inne zaś zmagają się nawet z niewielkim przyrostem wagi nie będąc w stanie go wyeliminować.