Nowy Blog: Dieta Proteinowa Dieta proteinowa Dukana (dieta białkowa, protal)

Dieta proteinowa

Wszystko o diecie proteinowej dr. Dukana

Prawidłowe odchudzanie - czyli jak uzyskać trwały efekt

Każda osoba dążąca do obniżenia zawartości tkanki tłuszczowej ma na to swoje metody, czasami bardziej skuteczne, a niekiedy mniej. Nie ulega jednak wątpliwości, że zdecydowanie najbardziej popularny i jednocześnie rozsądny sposób to zmiana nawyków żywieniowych. Bardzo ważne jest by założone przez nas wytyczne były przestrzegane przez cały okres trwania diety, a nie tylko w pierwszej jej fazie. Zapewni nam to stabilizację i dostarczanie odpowiedniej jakości paliwa dla naszego ciała przez cały czas z czego niewątpliwie skorzysta nasze zdrowie oraz samopoczucie. Oto kilka prostych wskazówek które z pewnością pomogą nam w osiągnięciu i utrzymaniu wymarzonej figury:

13

Zwiększ ilość posiłków.

Najczęściej prowadzimy zmienny tryb życia i mała część z nas pozwala sobie na jedzenie regularnie z zegarkiem w ręku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by ustalić przynajmniej 3 solidne posiłki oraz 2 niewielkie przekąski co może stanowić najważniejszy krok w naszej walce. Zapewnia to przede wszystkim prawidłowe stężenie glukozy we krwi, mnóstwo energii na cały dzień oraz dba o prawidłowy przebieg procesów metabolicznych.

Postaw na jakość.

Do kompozycji swoich dań wykorzystuj produkty naturalne które posiadają najczęściej znacznie większy udział soli mineralnych oraz inne dodatkowe korzyści. Często są one również w niższych cenach co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na nagrodę za wytrwałość.

Odpowiednie nawodnienie.

Najzdrowszym napojem jest niegazowana woda mineralna o odpowiedniej zawartość wapnia i magnezu. To ona najlepiej nawadnia nasz organizm oraz skutecznie gasi pragnienie. Alternatywą w umiarkowanych ilościach są świeżo wyciskane soki z owoców. Należy unikać napojów energetycznych czy gazowanych ponieważ najczęściej są one źródłem dużej ilości cukrów.

Unikaj nadmiernej ilości alkoholu.

Mimo, że często słyszymy że lampka wina czy kieliszek wódki to nic złego, to warto pamiętać że z pewnością nie jest to prawda. Alkohol jest bardzo kaloryczny oraz działa niekorzystnie na białka struktur mięśniowych. Poza tym nadmierne Jego spożycie utrudnia utrzymanie zdrowego odżywiania w kolejnych dniach. Jeśli nie możemy odstawić go całkowicie to przynajmniej ograniczmy do minimum.

Ogranicz spożywanie tłuszczy.

Tłuszcze to zdecydowanie najbardziej kaloryczne makroskładniki, ponad dwukrotnie bardziej niż węglowodany i białka. Jedna łyżka oliwy lub oleju dostarcza już ponad 100 kalorii dlatego szczególnie warto zachować czujność na tej płaszczyźnie. Oczywiście w niewielkiej ilością mają one swoje miejsce w codziennej diecie, jednak z pewnością nie należy przesadzać z ich udziałem ponieważ ewentualne skutki mogą być bardzo dotkliwe.

Unikaj cukrów prostych.

Jak wspomnieliśmy to tłuszcze są najbardziej kaloryczne, lecz to właśnie szybko trawiące się cukry są naszym największym wrogiem. Organizm musi niemal natychmiast je wykorzystać, w przeciwnym razie zostają zgromadzone jako tkanka tłuszczowe. Obecne są niemal w każdym rodzaju żywności na sklepowej półce dlatego należy zachować ostrożność. Stosuj skuteczne spalacze tłuszczu.

Sprawdzone spalacze tłuszczu niewątpliwe przyspieszają proces odchudzania i stają się bardzo pomocne, zwłaszcza w końcowym etapie redukcji tłuszczu. Niestety większość spalaczy na rynku ma znikome działanie. Warto więc wybierać te spalacze tłuszczu, które oparte są o składniki mające potwierdzoną skuteczność i kliniczne dawki, takie jak popularny Fenix Ground Zero czy Evolab Alphaburn. Sytuacja na rynku jednak często się zmienia, dlatego warto śledzić niezależne zestawienia i rankingi spalaczy tłuszczu. Prawdziwą kopalnię wiedzy i porad specjalistów na temat doboru najlepszego spalacza tłuszczu znajdziemy poniżej
https://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/

Czy redukcja tłuszczu z pożywienia jest niezbędna przy odchudzaniu?

W kategorii odżywiania w trakcie redukcji przez wiele lat mocno utarło się wiele mitów. Jeden z nich polega na tym, że większość osób kojarzy redukcję z jedzeniem bardzo małej ilości pożywienia. Są jednak osoby które działają nieco inaczej i eliminują niemal do zera tłuszcze w codziennym menu. Takie zachowanie może być jednak drogą bez celu, dlaczego jednak tak się dzieje?

Jeśli chcemy schudnąć wykonujemy najczęściej dwa bardzo podstawowe i z pozoru rozsądne kroki. Ograniczamy bardzo mocno podaż dostarczanych kalorii oraz jednocześnie intensywnie zwiększamy naszą aktywność fizyczną w ciągu dnia. Wybór formy aktywności jest bardzo duży jednak po krótkiej lekturze większość decyduje się na wysiłek typowo tlenowy taki jak wykorzystanie maszyn kardio, biegania, czy rower. Jeśli uda nam się wypracować wystarczający deficyt kaloryczny to zazwyczaj chudniemy, jednak nie trwa to długo. Organizm zaskoczony gwałtowną stratą źródła energii i zwiększonym wydatkiem będzie sięgał po już zgromadzone zapasy, niestety w wielu wypadkach w dużej części będzie to tkanka mięśniowa, a to z pewnością nie działa dla nas korzystnie mimo że masa ciała się zmniejsza.

Takie działanie ma bardzo poważne konsekwencje jak między innymi nieprawidłowe funkcjonowanie naszego metabolizmu czy niedobory wielu składników pokarmowych. Nasza sylwetka również pozostawia wiele do życzenia, choć oczywiście znajdują się osoby dla których najważniejszy parametr to cyferki na wadzę lub mieszczenie się w dany rozmiar. Jak już jednak wspomnieliśmy taki sposób działanie daje efekty wyłącznie na początku procesu redukcji, gdyż z czasem nasze ciało zwolni metabolizm i efekt ten nie będzie już zaskoczeniem, a waga zacznie się utrzymywać. Po pewnym czasie dojdziemy do etapu dostarczania 1000 kalorii i waga będzie utrzymywała się cały czas. Proces odbudowy i naprawy takiej sytuacji jest naprawdę trudny i wymaga mnóstwa czasu dlatego nie wchodźmy w sytuację z której bardzo ciężko wyjść.

Warto wspomnieć, że stosowanie bardzo niskiego poziomu kalorii przez dłuższy czas ma bardzo niekorzystny wpływ na stan naszego zdrowia, a nawet stwarza realne niebezpieczeństwo. Poza tym przyczynia się do:

  • Braku postępów.
  • Utraty dużej ilości tkanki mięśniowej.
  • Zaburzeń metabolicznych.
  • Złego samopoczucia i depresji.

Jak widać odchudzanie nie powinna polegać wyłącznie na obniżeniu kaloryczności diety, a tłuszcze jako najbardziej kaloryczne makroelementy odstawiane są w pierwszej kolejności. Osoby przekonane że dzięki temu zabiegowi usuną nadmiar tłuszczu są w błędzie, ponieważ zazwyczaj przynosi to więcej szkód niż pozytywnych efektów. Tłuszcze pełnią istotną rolę i są dla nas niezbędna, a z pewnością nie mogą być traktowane jako główny czynnik gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Dużo bardziej istotny jest nasz dobowy bilans energetyczny i na tym też powinniśmy się skupić. Tłuszcze są źródłem wielu witamin, dbają o kondycję włosów, skóry i paznokci oraz są niezbędne do syntezy niektórych hormonów. Ich niska podaż często jest powiązana również z kiepskim samopoczuciem oraz pogorszeniem sprawności stawów. Warto dbać o dobrą jakość tłuszczy i szczególnie unikać tych utwardzanych bo to właśnie one, a nie zwierzęce stanowią największe zagrożenie dla zdrowia i ciała.